top of page

Fri, Aug 12

|

Balkanlar

BÜYÜK BALKAN TURU

12 AĞUSTOS BALKAN TURU

Saat ve Yer

Aug 12, 2022, 12:00 AM

Balkanlar, Balkanlar

Tur Hakkında

12 AĞUSTOS ÇIKIŞLI

BÜYÜK BALKAN TURU

BALKAN COĞRAFYASINDA 9 ÜLKE GEZİSİ

YUNANİSYAN - KUZEY MAKEDONYA - KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ HIRVATİSTAN – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – BULGARİSTAN

BÖLGENİN SEÇKİN 4* OTELLERİNDE KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE ...

*** Sabah + Akşam Yemekleri Dahil !!!

*** Matka Kanyonu, Blagaj (Sarı Saltuk Tekkesi) Programa Dahil !!!

*** Kotor, Budva, Dubrovnik Gezileri Fiyata Dahil !!!

*** Folklor ve Balkan Müzikleri eşliğinde Makedon Gecesi Fiyata Dahil !!!

*** Yunan Müzikleri eşliğinde Taverna Gecesi Fiyata Dahil !!!

1. GÜN : İZMİR – ÇANAKKALE – İPSALA

Belirlenen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde İpsala’da oluyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından Yunanistan’a geçiyoruz.

2. Gün: TÜRKİYE – KAVALA - SELANİK - (Yunanistan)

Sabah İpsala – Selanik yolu üzerinde sabah kahvaltımızın ardından kısa bir yolculukla Kavala’ya varıyor ve şehir turumuza başlıyoruz. Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ziyareti, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Kavala turumuzun ardından SELANİK’ğe doğru hareket ediyoruz. Güzel geçen bir yolculuk ardından SELANİK’ğe ulaşıyoruz. Selanik turumuzda ilk olarak ATATÜRK EVİ ziyareti yapıyoruz. Atamızın ziyareti ardından Şehir Merkezinde panoramik olarak Aya Dimitrios Kilisesi, Bakanlık Binası, Rotonda, Zafer Kemeri, Beyaz Kule, Hamza Bey Camii ve Bedesteni, B.İskender Heykeli, Aristoteles Meydanı, Venizelos Heykeli gezilerimizi yapıyoruz. Konaklama ve sabah kahvaltısı Selanik’teki otelimizde.

AKŞAM YEMEĞİ YUNAN MÜZİĞİ EŞLİĞİNDE TAVERNA EĞLENCESİ EŞLİĞİNDE….

3. GÜN : – SELANİK (Yunanistan) – MANASTIR (Bitola) – RESNE - OHRİD (Kuzey Makedonya)

Sabah Otelimizde alınan kahvaltının ardından Selanik’ten ayrılarak öğle saatlerinde Yunanistan sınırından çıkarak Kuzey Makedonya sınırından Manastır’a ulaşıyoruz. Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Kuzey Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti MANASTIR’da öğle yemeğimizde muhteşem Köfte menü tavsiye ediyoruz. Atamızın okulunu (Askeri lise) geziyoruz ve rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra, Şirok Sokak, İsakiye Camii, Saat Kulesi, Eleni’nin Evi, Telgrafhane, Pekmez Meydanı, Türkülere konu olan Manastır’ın ortasındaki Havuz ve Çeşme görülerek serbest zaman veriyoruz. Manastır gezimizin ardından yol güzergahında 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan RESNE ye uğruyoruz. Resne’li Niyazi’nin Sarayı’nı panoramik olarak görüp Ohrid’e ulaşıyoruz. Ohrid’e varışımızı takiben büyüleyici bir tablo görüntüsündeki Mavi İnci adıyla bilinen Osmanlı’nın Balkanlar’daki önemli üslerinden biri olmuş , Ohrid’lilerin ‘Tanrı cenneti çamurdan yaparken, bir parça kopup Ohrid’in üzerine düşmüş’ tanımlaması ile ünlü tarihi OHRİD şehrinde yürüyerek yapacağımız bu turumuz esnasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko, Aya Sofya Kiliseleri (dışarıdan), Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Aziz Pant Alemon Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ile düzenlenecek olan Ohrid Gölü Tekne Turuna katılabilirler. Turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı Ohrid`deki otelimizde. Hotel Sileks, Hotel Aura, Hotel Aqualina, Hotel Kam Village ve benzeri otellerde.

AKŞAM YEMEĞİ MAKEDON FOLKLOR EĞLENCESİ EŞLİĞİNDE…

4. Gün: OHRİD – MATKA KANYONU - ÜSKÜP (Kuzey Makedonya)

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Üsküp’e doğru yola çıkıyoruz. Avrupa’nın en eğlenceli küçük başkentlerinden, Vardar vadisi üzerinde, Vardar nehrinin iki kıyısında bulunan ÜSKÜP’e varıyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’te turumuza başlıyoruz. Üsküp‘te tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, Taş Sokakları ve Tarihi binaları ile Türk çarşısı, Çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han ve devamında 16.yy’dan kalma 2.Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar nehri üzerine kurulu Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Şehrin hengamesinden uzak, doğayla baş başa kalıp kafanızı dinleyebileceğiniz, aynı zamanda farklı aktivitelerle vaktinizi değerlendirebileceğiniz Matka Kanyonu, sadece şehrin değil şüphesiz ülkenin en önemli doğal güzelliği. Bölgeye 1937 yılında yapılan baraj ile bugünkü görünümüne kavuşan Matka, aynı zamanda Makedonya’nın en eski yapay gölü olma özelliğini taşımaktadır. Matka gezimizin ardından, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Hotel Park, Hotel Panoramika, Hotel Karpos, Hotel Turist ve benzeri tesislerde.

5. GÜN : ÜSKÜP (Kuzey Makedonya) – PRİZREN (Kosova) - İŞKODRA (Arnavutluk)

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Üsküp’ten Priştine’ye doğru hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yapacağımız 1389 Kosova Muharebesi sonucu Kosova Ovası'nda öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr'ın türbesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Prizren’e ulaşıyoruz. Öğle yemeği ve serbest zamanımızın ardından yürüyerek yapacağımız turda Osmanlı İmparatorluğu döneminde 37 cami inşa edilen bu şirin kenti tanımaya başlıyoruz. Turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii'dir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı, içindeki çeşmeden ötürü bu ismi alan meydan Şadırvan, Taş Köprü ve Osmanlının 1455'te şehri ele geçirdikten hemen sonra inşa ettikleri ilk eser olan Namazgah şehirde görülecek diğer yerlerdir. Prizren’e veda edip ardından Arnavutluk`taki son durağımız olan Iskodra`ya ulaşıyoruz. Panoramik olarak Iskodra`daki tarihi kale ve şehir surlarını görerek otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.

Hotel Grand Europe, Hotel Grand Europa Velipoje, Hotel Alis, Hotel Exal-Cove benzeri otellerde.

6. GÜN : BUDVA – KOTOR (Karadağ) – DUBROVNİK (Hırvatistan) – TREBİNJE (Bosna Hersek)

Sabah kahvaltısı sonrası, ilk durağımız, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir iş adamına satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan, muhteşem St Stefan’ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola veriyoruz. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan devam ederek Budva’ya ulaşıyoruz. Budva’nın merkezinde kale içerisinde kurulmuş olan, eski şehre giriyoruz. Şairler meydanını da görüp, plaj bölgesinde serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz denize Adriyatik sahillerinde girebilirler. Budva gezimizin ardından Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a ulaşıyoruz. Kotor'da eski şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Kotor gezimizden sonra, Karadağ – Bosna Hersek sınırından Trebinje şehrine ulaşıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı otelimizde.

Akşam yemeğimizin ardından Eski Yugoslavya'yı oluşturan üç ana devletten biri olan, Adriyatik Sahili'ne hakim coğrafyası sebebiyle, Balkan kültüründen ziyade İtalya - Akdeniz kültürüne yakınlığıyla bilinen Hırvatistan'a geçiyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından, İtalyanca adı Ragusa olan, Adriyatik'in en eski ticaret limanlarından, uzun yıllar Venedik etkisinde kaldığı için İtalyan üslubu mimarisi ve şehir dokusuyla bünyesinde muhteşem bir tarih ve doğa sentezini barındıran Dubrovnik'e ulaşıyoruz. Bu güzel şehri tanıtan turumuza öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil olan Eski Şehir Meydanı ile başlıyoruz. Şehrin Kule ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, ünlü şair Gundulic'in Heykeli, tarihi Çeşme ve 14. yüzyıldan kalma Eczane diğer göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra bu güzel şehrin büyülü atmosferinde vakit geçirmek için serbest zaman veriyoruz. Akşam gezimizin ardından geç saatlerde konaklama yapacağımız otelimize dönüyoruz.

Hotel Leotar, Hotel Bellevue, Hotel Açimovic, Hotel Central Park ve benzeri hotellerde.

7. GÜN : TREBİNJE – POÇİTEL – BLAGAY TEKKESİ - MOSTAR - SARAYBOSNA (Bosna Hersek)

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Mostar'a hareket ediyoruz. Keyifli bir yolculuk ile 1472 yılında Osmanlının eline geçmiş ve izlerini hala taşıyan Poçitel köyünde, sabah köy kahvesinde çay molası veriyoruz. Avrupa’nın en hızlı su çıkış kaynağına sahip olan, Buna Nehri’nin kenarındaki Sarı Saltuk Tekkesi’ni (Alperen Tekkesi) görmek üzere Blagaj’a hareket ediyoruz. Muhteşem bir doğaya sahip bu bölge,1465’ de Osmanlıların eline geçtikten sonra, bölgede kurulan tekke Bosna’nın yerel halkı olan Boşnakların (Bosniak) hızla Müslümanlığı seçmesinde çok önemli bir rol oynamıştır. Buradaki etkileyici gezimizden bir sonraki durağımız olan Mostar’a ulaşıyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek'i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek'in en büyük şehri Mostar'ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557'de Mimar Sinan'ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin'in inşa ettiği, ancak 1992'de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004'te Türkiye'nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasındadır. Mostar'ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından Saray Bosna`ya hareket ediyoruz. Bugün öğle yemeğimiz muhteşem kuzu çevirmesi. Saraybosna Mostar yolu üzerinde tarihi Jablanica kasabası yakınında bulunan kuzu çevirmesi ile tanınmış bir Restoran. Neretva nehri manzarasına sahip, karayolu kenarında yemek molamızdan sonra Başkent Saraybosna’ya ulaşıyoruz. Asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkentliğini yapmış, 1914'te Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından bu arada öldürülmesi üzerine Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar'ın kendi aralarındaki yıkıcı savaşları sonucu büyük tahribata uğramış, fakat güzelliğini halen büyük ölçüde koruyan Saraybosna'da panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuz esnasında meşhur Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane, şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş ve batı tarzı binalarını görebileceğiniz turumuzu tamamlayarak otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama akşam yemeği ve sabah kahvaltısı Hotel Exclusive, Hotel Koncept, Hotel Holiday,

Hotel Holywood ve benzeri hotellerde.

AKŞAM YEMEĞİ BOŞNAK FOLKLOR EĞLENCESİ EŞLİĞİNDE…

8. GÜN : SARAYBOSNA (Bosna Hersek) – BELGRAD (Sırbistan)

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Muhteşem manzaralar içeren yolculuğumuz sonrası canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Dileyen misafirlerimiz ile düzenlenecek olan Tuna ve Sava Nehri Tekne Turuna katılabilirler. Turumuz ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama, akşam yemeği ve sabah kahvaltısı Belgrad’daki otelimizde. Hotel Mar, Hotel B, Hotel Theater, Hotel Prag ve benzeri otellerde.

9. Gün: BELGRAD (Sırbistan) – SOFYA (Bulgaristan) - TÜRKİYE

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Belgrad’dan ayrılıp Nis yolu ile Sofya’ya ulaşıyoruz. Sofya’ya varışın ardından Sofya şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız şehir turunda St. Nedelya Kilisesi, Rus Kilisesi, Rotanda Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, parlamento, Sofya Üniversitesi, Aleksander Nevski Katedrali, başbakanlık, NDK Ulusal Kültür Sarayı turumuzda görülecek yerler arasındadır. Ayrıca ulu önder M.Kemal Atatürk’ün yeniçeri elbisesi giyerek katıldığı balonun yapıldığı ordu evini de görme fırsatımız olacak. Daha sonra, Kapıkule Sınır Kapısına hareket ediyoruz. Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan üzerinden sabah saatlerde İZMİR’e ulaşıyoruz. Bir başka turda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks otobüs ile ulaşım ve programdaki tüm turlar

* 4* ve 5* Otellerde 7 Gece Otel Konaklama - 7 Sabah Kahvaltısı ve 7 Akşam Yemeği

* Otobüste Su İkramları tur boyunca,

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

* Yunanistan’de Taverna Eğlencesi / İçecek, Balık, Salata, Meze Menü - ( 45 € Değerinde Hediye )

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Vize Ücreti ve Servis Ücreti Yeşil Pasaporta vize yoktur

* Yurtdışı çıkış harcı bedeli - ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır ya da gümrükte ödenir )

* Öğle Yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler

* Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri

* Yol güzergahında molalarda alınan yiyecek ve içecekler

* Zorunlu Seyahat Sigortası Kişi Başı 10 Euro ( Zorunludur )

Biletler

Price

Quantity

Total

 • BÜYÜK BALKAN TURU

  €430.00

  +€10.75 service fee

  12 AĞUSTOS BALKAN TURU

  €430.00

  +€10.75 service fee

  0

  €0.00

Total

€0.00

Bu Turu Paylaş

Bu turu beğenmedin mi ?
Üzülme.. işte diğer turlarımız.

No upcoming events at the moment

Yurtdışı Turları

Uçaklı Turlar

Kapadokya Turları

Gap Turları

bottom of page